Vem gör vad påSvensk Vagnparksfinans

Försäljningsgruppen

     

Ulf Byström
Affärsområdeschef

031-83 88 04

ulf.bystrom@volvofinans.se

Johan Linder 
Försäljningschef

08-634 93 44

johan.linder@volvofinans.se

Bo Gylner
Key Account Manager

08-634 93 32

bo.gylner@volvofinans.se

Erik Bergsten
Key Account Manager

031-83 88 19

erik.bergsten@volvofinans.se

Martin Bergquist
Key Account Manager

08-634 93 48

martin.bergquist@volvofinans.se

Christian Düfke
Key Account Manager

031-83 90 68

christian.dufke@volvofinans.se

Viktor Gylner
Key Account Manager

08-634 93 16

viktor.gylner@volvofinans.se

Anders Falk
Key Account Manager

08-634 93 15

anders.falk@volvofinans.se

Mikaela Hjelm
(föräldraledig, åter sep -17)
Utbildningsansvarig/ KAM Support

08-634 93 13

 mikaela.hjelm@volvofinans.se

Linda Pewik
Utbildningsansvarig/KAM Support

031-83 90 39

 linda.pewik@volvofinans.se

Samar Younan
Utbildningsansvarig/KAM Support

08-634 93 27

 samar.younan@volvofinans.se

Johan Iversen
Utbildningsansvarig/KAM Support

08-634 93 26

johan.iversen@volvofinans.se

Vid frågor kring biladministration

 

Jonas Broström
Kontorschef 

08-634 93 63

jonas.brostrom@volvofinans.se

Förvaltningsgruppen

Gruppmail och telefon
Bilbeställning, kalkyler, AutoDisc

08-634 93 20

bilbestallning@volvofinans.se

Drivmedelskort, körjournal mm
Bilbeställning, kalkyler, AutoDisc

08-634 93 10

drivmedelskort@volvofinans.se

Sofie Gundemark 
Gruppchef

08-634 93 20

sofie.gundemark@volvofinans.se

Carin Berg
Bilbeställning, kalkyler, AutoDisc

08-634 93 20

carin.berg@volvofinans.se

Tina Öhlin-Ljunggren
Bilbeställning, kalkyler, AutoDisc

08-634 93 20

tina.ohlin-ljunggren@volvofinans.se

Carina Ahnborn
Bilbeställning, kalkyler, AutoDisc

08-634 93 20

carina.ahnborn@volvofinans.se

Lina Löf
Bilbeställning, kalkyler, AutoDisc

08-634 93 20

lina.lof@volvofinans.se

Simon Moro
Bilbeställning, kalkyler, AutoDisc

08-634 93 20

simon.moro@volvofinans.se

Josefin Jonsson
Bilbeställning, kalkyler, AutoDisc

08-634 93 20

josefin.jonsson@volvofinans.se

Rosanna Heneker
Bilbeställning, kalkyler, AutoDisc

08-634 93 20

rosanna.heneker@volvofinans.se

Johan Wennberg
Korthantering, körjournalsrapportering

08-634 93 10

johan.wennberg@volvofinans.se

Linn Hverven
Korthantering, körjournalsrapportering

08-634 93 10

linn.hverven@volvofinans.se

Transaktionsgruppen

Gruppmail och telefon
Service & Rep, fullmakt, utlandskörning, kreditfakturor

08-634 93 50

transaktionsgruppen@volvofinans.se

P-bot, trängselskatter, fordonsskatter, besiktning, kontantutlägg, ekonomi, fakturafrågor 

08-634 93 40

svpfekonomi@volvofinans.se

Försäkringsskador

08-634 93 40

skador@volvofinans.se

Patrik Dufva
Gruppchef
Service & Rep, op-lease, 
rabattavtal däck, hyrbilsavtal

08-634 93 50

patrik.dufva@volvofinans.se

 

Vesna Rajkovic
Service & Rep, fullmakt utlandskörning, grönt kort, kreditfakturor

08-634 93 50

vesna.rajkovic@volvofinans.se

Christian Nilsson
Service & Rep 

08-634 93 50

christian.nilsson@.volvofinans.se

Sofia Berler
Service & Rep

08-634 93 50

sofia.berler@volvofinans.se

Marie Krusberg
Kontantutlägg, försäkring, skador, kundfakturor 

08-634 93 40

marie.krusberg@volvofinans.se

Malin Öhman
P-bot, trängselskatt,
fordonsskatt, besiktning

08-634 93 40

malin.ohman@volvofinans.se

Bilavyttring/trading

Kent Iversen
Bilavyttring, hantering av inbytesbilar

08-634 93 64

kent.iversen@volvofinans.se

Thord Hägglund
Bilavyttring, hantering av inbytesbilar

08-634 93 54

thord.hagglund@volvofinans.se

Joakim Gustafsson
Bilavyttring, hantering av inbytesbilar

08-634 93 57

joakim.gustafsson@volvofinans.se

Riskmanager

   

Mats Jernberg

08-634 93 25

mats.jernberg@volvofinans.se

Reception

 

 

Silvia Bergner
Reception, post, intern service

08-634 93 01

svpfsthlm@volvofinans.se

Vid frågor kring bilfinansiering

Vagnparksgruppen

Vagnparksgruppen

031-83 88 80

 svpfgbg@volvofinans.se

Marianne Astrén
Uppstart och avslut av leasing

031-83 88 80

marianne.astren@volvofinans.se

Camilla Branting  
Uppstart och avslut av leasing

031-83 88 80

camilla.branting@volvofinans.se

Sofia Stålne
Uppstart och avslut av leasing

031-83 88 80

sofia.stalne@volvofinans.se