Vem gör vad påSvensk Vagnparksfinans

Svensk Vagnparksfinans

 08-634 93 60

 
     

FÖRSÄLJNINGSGRUPPEN

   
     

Johan Linder
Affärsområdeschef

08-634 93 44

johan.linder@volvofinans.se

Christian Düfke
Försäljningschef

031-83 90 68

christian.dufke@volvofinans.se

Ulf Byström
Key Account Manager

031-83 88 04

ulf.bystrom@volvofinans.se

Bo Gylner
Key Account Manager

08-634 93 32

bo.gylner@volvofinans.se

Erik Bergsten
Key Account Manager

031-83 88 19

erik.bergsten@volvofinans.se

Martin Bergquist
Key Account Manager

08-634 93 48

martin.bergquist@volvofinans.se

Viktor Gylner
Key Account Manager

08-634 93 16

viktor.gylner@volvofinans.se

Anders Falk
Key Account Manager

08-634 93 15

anders.falk@volvofinans.se

Mikaela Hjelm
Utbildningsansvarig/ KAM Support

08-634 93 13

 mikaela.hjelm@volvofinans.se

Linda Pewik
Utbildningsansvarig/KAM Support (föräldrarledig fr.o.m januari 2019)

031-83 90 39

 linda.pewik@volvofinans.se

Marcus Persson
Utbildningsansvarig/KAM Support

031-83 90 42

marcus.persson@volvofinans.se

Samar Younan
Utbildningsansvarig/KAM Support

08-634 93 27

 samar.younan@volvofinans.se

Johan Iversen
Utbildningsansvarig/KAM Support

08-634 93 26

johan.iversen@volvofinans.se

     

Vid frågor kring biladministration

 

Jonas Broström

08-634 93 63

jonas.brostrom@volvofinans.se

Mats Jernberg
Risk Manager

08-634 93 25

mats.jernberg@volvofinans.se

     

FÖRVALTNINGSGRUPPEN

Gruppmail och telefon

Bilbeställning, kalkyler, AutoDisc

08-634 93 20

bilbestallning@volvofinans.se

Drivmedelskort, körjournal mm

08-634 93 10

drivmedelskort@volvofinans.se

     

TRANSAKTIONSGRUPPEN

Gruppmail och telefon

Service & Rep, fullmakt, utlandskörning, kreditfakturor

08-634 93 50

transaktionsgruppen@volvofinans.se

P-bot, trängselskatter, fordonsskatter, besiktning, kontantutlägg, ekonomi, fakturafrågor 

08-634 93 40

svpfekonomi@volvofinans.se

Försäkringsskador

08-634 93 40

skador@volvofinans.se

     

BILAVYTTRING/TRADING

Gruppmail och telefon
 

Trading, bilavslut

08-634 93 70

aterlamnadbil@volvofinans.se

 

Vid frågor kring bilfinansiering

Gruppmail och telefon
 

Leasingadministration

031-83 88 80

svpfgbg@volvofinans.se